Bydlení, které můžete zapřáhnout za auto a kdykoliv s ním odjet? To si teď spíše představuje sezónní bydlení, kdy se nemusíte starat o starou polorozpadlou chatu, ale přesto můžete vyrazit někam mimo město. Toto přechodné bydlení dnes najdete nezřídka často jako ubytování pro dělníky na stavbách nebo jako moderní ubytovací buňky v tradičních kempech.
Bez stavebního povolení a s daleko nižší pořizovací cenou
Oproti klasickému rodinnému bydlení, mají celoroční mobilní domy nespornou výhodu, postavit si ho můžete i tam, kde by vám za normálních okolností úřady nikdy nepovolili stavět, pokud tedy na daném místě nechcete mít trvalé bydliště a nejedná-li se o území, které je v krajinné oblasti. Ušetříte si tak spoustu papírování a zařizování a to se přeci vyplatí.
Jaké jsou další výhody?
- Stěhovat se můžete s celým svým obydlím
- Cena je proti klasickému bydlení mnohem nižší, bude vám stačit třeba i 500 tisíc korun.
- Životnost takového bydlení je velmi dlouhá a přitom náročnost na údržbu je minimální.
- Kolem objektu můžete mít i další vybavení v podobě zahradní pergol a přístřešků
- Objekt můžete zateplit izolací a trojskly, takže ho můžete obývat dlouhodobě. Stačí menší vytápění v podobě krbu a idylka je na světě
- Ideální pro osoby, které se nechtějí starat o příliš velkou nemovitost, ale přesto nechtějí žít v bytě
A jaké jsou nevýhody takového bydlení?
Mnoho lidí si myslí, že tento styl bydlení, lze velmi snadno přemístit na nové místo, ale není to tak snadné, jak se na první pohled může zdát. K přestěhování a k manipulaci je potřeba auto odpovídající velikosti. A další a podstatnou nevýhodou je to, že si na tento druh bydlení nemůžete vzít hypotéku.
Konec klasickým chatám a chalupám?
My Češi máme stále slabost pro tradiční chalupy, mnohdy vyžadují spousty péče a tak místo toho, abychom si užívali víkend na venkově, pracujeme na chalupě a na zahradě.